Jesteś tutajForums / Urbanistyka na studiach / Zmiana użytkowania budynku - pomoc

Zmiana użytkowania budynku - pomoc


Obrazek użytkownika Aneta22

By Aneta22 - Posted on 20 Wrzesień 2014

Witam,
poszukuję pracy i otrzymałam zadanie do przygotowania.Niestety jestem laikiem w temacie (praca jest na stanowisko biurowe). Bardzo proszę o pomoc i wyjaśnienie poniższego zagadnienia:

Proszę dowiedzieć się wszystkiego na temat zmiany użytkowania budynku z funkcji mieszkalnej na funkcję biurową, medyczną.

W chwili obecnej przeprowadzamy generalny remont na który uzyskaliśmy pozwolenie na budowę – remont budynku mieszkalnego.

Budynek jest 1904 r. i zachowujemy istniejącą klatkę schodową. Remont budynku nie został zakończony i budynek nie został odebrany. Brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika grzegorz-łódź

Witam,

polecam internetowe sprawdzenie zagadnienia "W jak sposób zmienić przeznaczenie lokalu lub budynku?".
Wynotuj wszystkie niezbędne decyzje administracyjne, dodaj do tego niezbędną dokumentację (za opłatą wykona ją wyłącznie uprawniony architekt) i opłaty skarbowe (informacje znajdziesz w swojej gminie).
To możesz zrobić TY.

Później powiedz szefowi, że musi znaleźć dobrego architekta, który poprowadzi taką zmianę w całości (utrzymanie ciągłości procesu z jednym architektem jest racjonalne i pozwala wynegocjować niższą stawkę).

Przeznaczenie medyczne i usługowe to przysłowiowe bla, bla, bla. Dentysta, okulista, przychodnia, klinika - wariantów jest wiele i każdy ma inne wymagania - optymalnie byłoby znaleźć architekta z doświadczeniem w danej branży, który szczegółowo zna konkretne rozporządzenia.
Zagadnienie ma tyle wątków specjalistycznych, że szef nic nie zaoszczędzi "sposobem gospodarczym".

Jeżeli nie dostaniesz tej pracy to ... pozdrów go serdecznie :)

pozdrawiam
GrzegorzNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 2 gości.