Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / zmiana studium we fragmencie

zmiana studium we fragmencie


Obrazek użytkownika ania_ja

By ania_ja - Posted on 12 Sierpień 2015

hej,
mam pytanie odnośnie studium, które jest zmieniane tylko we fragmentach:
1) czy zgodne z prawem byłoby zaktualizowanie w całym tekście studium podstaw prawnych- tj. dzienników ustaw ?

2) w studium, które aktualnie obowiązuje nie wskazano i nie wrysowano terenów zagrożonych powodzią, które powinny być wrysowane.
Na terenie objętym zmianą studium tereny powodziowe występują, więc teraz muszą być one naniesione na mapę. Co sądzicie o takim przypadku? Dobrze myślę, że tereny powodziowe mogę tylko nanieść w granicach obszarów które są zmieniane?

Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

 Studium uchwala się w formie jednolitej, tak więc:

Ad.1 nie tylko zgodne, ale konieczne,

Ad.2 obawiam, się, że to nie przejdzie uzgodnień. Co mówi uchwała intencyjna - wskazuje dokładnie obszary podlegające zmianie, czy mówi również o niezbędnej aktualizacji?

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.info

Obrazek użytkownika ania_ja

ad.1.a to w takim razie jeżeli zmieniła się np. liczba pomników przyrody to też mogę studium zaktualizować w tym zakresie? (Proszę mieć na uwadze, że jest to zmiana we fragmentach).
ad.2.uchwała intencyjna wskazuje dokładnie obszary podlegające zmianie. W treści uchwały jest tylko zapis: "zmiany dotyczą obszarów gminy xxx wskazanych w załącznikach do uchwały" i nie wspomina się o niezbędnej aktualizacji.

Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

Skoro uchwała jest tak skonstruowana to powinna Pani ograniczyć się tylko do terenów wskazanych na załącznikach, ale jak znam życie, to instytucje opiniujące i uzgadniające mogą mieć z tym problem. Aktualizacja przepisów jest odrębną kwestią, bo dotyczy wszystkich terenów, równiez tych, które podlegają zmianie. Natomiast aktualizacja pomników przyrody poza granicami uchwały intencyjnej będzie sprzeczna z ustaleniami tej uchwały. Reasumując - taka uchwała intencyjna to tylko problem, choć rozumiem intencje. 

 

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.infoNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 1 gość.