Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Zmiana studium w pełnym zakresie

Zmiana studium w pełnym zakresie


Obrazek użytkownika e_m

By e_m - Posted on 08 maj 2015

Witam,

spotkaliście się w swojej praktyce ze zmianą studium w całym jego zakresie? Chodzi mi o zmianę całego rysunku oraz napisanie tekstu od nowa. Gmina która wysłała do mnie zapytanie ofertowe chce zmienić całość, a właściwie napisać studium od nowa, bez bawienia się w skreślenia itp. Rozumiem zmianę rysunku, ale napisanie od nowa tekstu trochę mi się gryzie, w szczególności, gdy stary za bardzo się nie zestarzał (2011 r.).

Dziękuję za odpowiedzi (mam nadzieję, że jakieś się pojawią).

Obrazek użytkownika Michał Leski

Jeśli we wnioskach oceny aktualności było napisanie tekstu od nowa (stworzenie nowego projektu studium a nie zmiany fragmentu wykonanej w 2011r) może to mieć sens, szczególnie, jeśli obowiązujące studium ze zmianą (lub zmianami) zdezaktualizowało się (we wskazanych w ocenie aktualności zakresach)

Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

 A z jakiego powodu Ci się "gryzie"? Ja nie widzę przeciwskazań. Studium jest z 2011r. czy ostatnia jego zmiana jest z 2011r.? Niektóre gminy mają studia zmieniane po kilkanaście razy, z czego większość tych zmian jest przeprowadzana bez akutalizacji, a wymóg ujednolicenia realizuje się poprzez dodanie na końcu rozdziału opisującego teren, którego dotyczy zmiana. Z każdą taką zmianą dokument staje się coraz mniej czytelny, więc kiedyś należy powiedzieć stop - byc moze tutaj wlasnie taki moment nadszedł;)

pzdr F.

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.info

Obrazek użytkownika e_m

Dziękuję za odpowiedzi. Może trochę źle zadałem pytanie. Studium było pisane od nowa w 2011 r. i od tego czasu nie miało żadnych zmian. Chodzi mi o to, że chcą zmieniać całość tekstu, pomimo że zakres będzie niewielki (mało wniosków) i właściwie będzie to polegało na przepisaniu większości tekstu, ewentualnie zmian niektórych granic ochronnych i danych statystycznych.

Obrazek użytkownika knuraj

Jeśli wszystko będzie nowe, to raczej powinno się to nazywać nowym Studium, a nie zmianą... Pytanie, czy w UW dopuszczają zrobienie nowego studium na podstawie uchwały w sprawie zmiany?

Obrazek użytkownika e_m

O to akurat bym się nie bał, jest taki bałagan ze zmianami planów i planami robionymi od nowa, że w tym przypadku nie wydaje mi się, aby wynikły problemy ze studium. Mam jeszcze jedno pytanie - do tego studium została zrobiona ekofizjografia w 2009-2011 r. W gminie twierdzą, że jest wystarczająca, a ja zastanawiam się na jakiej podstawie. Wydaje mi się, że minimum to zrobienie jej aktualizacji, jak nie napisanie od nowa. Trochę przepisów się zmieniło od tego czasu. Co sądzicie o przyjmowaniu starej ekofizjografii do nowych dokumentów planistycznych?

Obrazek użytkownika Adam Rodziewicz

Zwykle wywodzi się to ze stwierdzenia, że zmianę robi się w tej samej procedurze co sporządza, więc jeśli jest już jakieś obowiązujące Studium to część radców prawnych uważa, że należy to nazwać zmianą, ale de-facto i tak robimy całość od nowa.
A z ekofizjografią jak masz możliwość to skonsultuj z RDOŚ albo podepnij to pod pismo o zakres prognozy :) Jak nic nie napiszą o samej ekofizjografi to uznałbym, że przyjmuje się ją za aktualną.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 2 gości.