Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / zabudowa zagrodowa - kto weryfikuje takie zapisy i ustalenia?

zabudowa zagrodowa - kto weryfikuje takie zapisy i ustalenia?


Obrazek użytkownika rejus

By rejus - Posted on 23 Wrzesień 2015

witam,
proszę o zweryfikowanie raz jeszcze zabudowy zagrodowej.
Czy we wniosku u wydanie decyzji "wz" ma się bezwzględnie znaleźć koncepcja zagospodarowania budynku mieszkalnego jak i zabudowy towarzyszącej (gospodarczej)? Czy może wystarczy tylko budynek mieszkalny?
Spotkałem się z orzeczeniem sko, który stwierdził, że uwarunkowań prawnych i faktycznych nie zmienia w żadnym stopniu przepis art. 61 ust. 4 upzp. Przepis stanowi o zamiarze inwestora obejmującym realizację zabudowy zagrodowej związanej z gospodarstwem rolnym o powierzchni przekraczającej średnią powierzchnię gospodarstwa rolnego w danej gminie. Gospodarstwa takiego nie trzeba mieć na własność, ani żadnego tytułu prawnego do gospodarstwa rolnego. Tytuł taki trzeba mieć dopiero na etapie ubiegania się o pozwolenie na budowę.
Tak brzmi orzeczenie kolegium.

Dodatkowo co z posiadaniem areału 1 ha (fizycznego czy przeliczeniowego) użytków rolnych i wykazania przygotowania rolniczego w przypadku zabudowy zagrodowej? Czy organ wydający decyzje "wz" ma też tego nie badać?

Obrazek użytkownika Maciek_30

Podbijam pytanie
Czy pozwolenie na budowę na działce siedliskowej można przenieść na osobę która nie jest rolnikiem? Spotkałem się z różnymi, odmiennymi opiniami.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 1 gość.