Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / WZ - hurtownia materiałów budowlanych - rodzaj zabudowy

WZ - hurtownia materiałów budowlanych - rodzaj zabudowy


Obrazek użytkownika lodzman

By lodzman - Posted on 18 Listopad 2014

Czy można hurtownię materiałów budowlanych (duża hala z budynkami magazynowymi i składami) podciągnąć pod zabudowę produkcyjną?
Sprawa dotyczy decyzji WZ. Inwestycja byłaby zlokalizowana na dawnym terenie przemysłowym (ominąłbym wtedy art. 61 ust 1 pkt 1).
To co znalazłem w orzecznictwie wskazuje że to raczej usługi. Jednak sposób zagosp. ze względu duże składy i magazyny wskazywałby również podobieństwo do produkcji

Obrazek użytkownika Jastrząb2702

Dla mnie nie jest to produkcja ponieważ się nic nie wytwarza.
Produkcja – wszelka działalność ludzka, której celem jest wytwarzanie określonych dóbr materialnych, przynoszących zyski producentowi i zaspokajająca potrzeby społeczne. Natomiast produkcja wyrobów jest to działalność polegająca na wydobywaniu surowców mineralnych bądź przetwarzaniu surowców i materiałów na wyroby gotowe.

Moje wypowiedzi nie zawierają lakowania produktu ani treści promocyjnych. Uśmiechu każdemu, każdego dnia!

Obrazek użytkownika lodzman

Dziękuję za odpowiedź.
Rzeczywiście jest tak jak piszesz.
Problem polega na tym, że kiedyś ktoś wyraził zgodę temu inwestorowi na wybudowanie hurtowni materiałów budowlanych na terenach PN, RPU, UR (przemysł, usługi dla rolnictwa, rzemiosło uciążliwe w obowiązującym do 31.12.2003r. Planie Ogólnym) jako niekolidującej z ustaleniami planu. Teraz w przypadku rozbudowy hurtowni będziemy musieli się nieźle nagłówkować.

Obrazek użytkownika Karolek

Ja uważam że można można podciągnąć hurtownię pod zabudowę produkcyjną. Jeśli wyznacza się tereny przemysłowo-składowe to hurtownie jest terenem składowym z pewnością mniej uciążliwą od produkcyjnej. Ja bym tą hurtownie starał się zaliczyć do zabudowy przemysłowej, a nie produkcyjnej, bo magazyny są przecież nieodłącznym elementem przemysłu i problem sąsiedztwa zabudowy o takiej samej funkcji byłby rozwiązany.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 3 gości.