Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / wz czy ulicp?

wz czy ulicp?


Obrazek użytkownika bM

By bM - Posted on 04 Czerwiec 2018

Witam kolegów urbanistów, dostałem do opracowania wuzetkę na cytuję "uciepłowienie elektrowni". Zakres prac to: modernizacja turbiny, uciepłowienie bloku, dostosowanie centralnej stacji ciepłowniczej do nowych warunków pracy. Teren opracowania dość duży, we wniosku nie podano żadnych gabarytów (w sensie iż nie dotyczy) albo się nie zmienią. W sumie wczytując się w treść wniosku i decyzji środowiskowej mam wątpliwości czy mamy do czynienia faktycznie z wz czy z ulicp (art.6 pkt.2 ustawy o gosp.nierch). Proszę o pomoc bardziej doświadczonych w takich tematach.

Obrazek użytkownika adam

Nie wymagają wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego roboty budowlane polegające na remoncie, montażu lub przebudowie, jeżeli nie powodują zmiany sposobu zagospodarowania terenu i użytkowania obiektu budowlanego oraz nie zmieniają jego formy architektonicznej, a także nie są zaliczone do przedsięwzięć wymagających przeprowadzenia postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko, w rozumieniu przepisów o ochronie środowiska (art. 50 ust. 2 pkt 1 uopzp).
Wszystko to, co wymieniłeś to są prace modernizacyjne urządzeń, ewentualnie przebudowa nie zmieniająca wyglądu zewnętrznego. Więc może warto by umorzyć postępowanie?

Obrazek użytkownika bM

Faktycznie z decyzji środowiskowej wynika że nie wymaga ooś. Analizując treść decyzji doczytałem tylko jedną rzecz, która kwalifikuje się do ulicp czyli budowę rurociągów dn600 do przesyłu ciepła pomiędzy stacjami ciepłowniczymi na terenie zakładu. Czyli wynikałoby umorzenie i wszczęcie ulicp na rurociąg - dobrze kombinuje? Bo rozumie, że estakada, na której będzie rurociąg jest obiektem niezbędnym do korzystania z tych przewodów i urządzeń czy się mylę i na estakadę osobno wz?Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 2 gości.