Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Wyłożenie mpzp przed uzyskaniem wszystkich opinii

Wyłożenie mpzp przed uzyskaniem wszystkich opinii


Obrazek użytkownika P l a n i s t a

By P l a n i s t a - Posted on 16 Lipiec 2015

Czy ktoś z Was praktykował rozpoczęcie wyłożenia przed uzyskaniem wszystkich opinii. Czekam na 1 opinię, a bardzo mi zalezy na czasie. Zakładam, że jeśli przyjdzie ona z takimi uwagami, które będę musiał uwzględnić to wyłożę projekt jeszcze raz - jeśli uwag nie będzie to wygram czas. Art. 17 mówi co wójt robi kolejno - i tam mamy tak:
- występuje o opinię
- wprowadza zmiany wynikające z opinii i uzgodnień
- zawiadamia o wyłożeniu
- wykłada

Jeśli uznać, ze nie będę miał żadnych zmian do wprowadzenia to kolejność zachowam, bo wystąpiłem, nie było zmian więc nie musiałem zaliczać tego etapu, zawiadomiłem i wyłożyłem. Niby wszystko po bożemu. Tak jak wspomniałem wyżej ryzyko wystąpienia zmian biorę pod uwagę licząc, że ich nie będzie - jak będą to ponownie wyłożę.

Co Wy na to?? Przerabiał ktoś z Was taki scenariusz? Moze wpiszcie w jakim województwie to przeszło?:)

Obrazek użytkownika s_b

Moim skromnym zdaniem... w jakimś tam sensie jest to naruszenie trybu sporządzania projektu mpzp, ale na pewno nie jest to istotne naruszenie, chociażby dlatego, że nie będzie miało to żadnego wpływu na kształt projektu, nawet wydaje mi się, że również przy negatywnej opinii jeśli negatyw nie będzie wynikał z jakiś przepisów prawa, a organ stwierdzi na zasadzie nie bo nie.

Osobiście wiele razy miałem do czynienia z projektami, w których przesuwało się uzyskiwanie zgody na przeznaczenie gruntów rolnych na cele nierolnicze na etap po wyłożeniu.

Obrazek użytkownika knuraj

Przed nowelizacją ustawy z 2010 r. w art. 17 było "uzyskuje opinie", obecnie jest "występuje o opinie" - ta zmiana była umyślna, czyli nie powinno być naruszenia procedury. Jedyne ryzyko to konieczność wprowadzenia zmian w projekcie i ewentualnego ponowienia wyłożenia.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 2 gości.