Jesteś tutajWarszawskie Warszaty Urbanistyczne 2 - OW SARP

Warszawskie Warszaty Urbanistyczne 2 - OW SARP


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
Ludwika Ignatowicz, koordynator warsztatów WWU2
Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza na Warszawskie Warsztaty Urbanistyczne 2, które odbędą się w dniach 28 września - 4 października 2015 roku w Pawilonie SARP przy ul. Foksal w Warszawie. Warszawskie Warsztaty Urbanistyczne 2 to druga edycja zapoczątkowanych w 2014 r. warsztatów. Tym razem tygodniowe warsztaty mają na celu opracowanie nowych koncepcji przekształcenia i zagospodarowania przestrzeni społecznej na Mokotowie w Warszawie.
 
Budynek przy ul. Grottgera 25a mieści wiele instytucji działających na rzecz mieszkańców: Ognisko Wychowawcze Mokotów prowadzone przez Centrum Wspierania Rodzin, Instytut Psychiatrii i Neurologii oraz siedzibę organizacja Integracja. Polem działania dla młodych projektantów jest przede wszystkim ogród budynku, sąsiadujący z Parkiem Promenada. Jak wykorzystać tę zapomnianą przestrzeń? Jak połączyć budynek z ogrodem? Jak dostosować przestrzeń dla potrzeb dzieci i seniorów?
Uczestnicy WWU nad rozwiązaniami pracować będą w trzech grupach, które swoją wiedzą i doświadczeniem wspierać będą tutorzy:
Ewa Rudnicka – warszawska architekta wykształcona w Paryżu, ambasadorka architektury czynnej, współautorka UFO (wraz z francuską grupą EXYZT) na warszawskim Rozdrożu i Rzeźby Wodnej na Mariensztacie
Iza Rutkowska - polska artystka, założycielka Fundacji Form i Kształtów, jej działania z pogranicza designu, architektury i performansu skupiają się na nadawaniu nowych form i kształtów przestrzeni publicznej angażując społeczności lokalne.
Małgorzata Łaskarzewska  - architekt, doktorantka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, wykładowca licznych wyższych uczelni o profilu architektura i urbanistyka. Prowadzi badania dotyczące warstw miasta ukrytych w biologicznie czynnych strukturach.
Maciej Czeredys - Pracownik Nowego Teatru w Warszawie. Wcześniej pracownik Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie, przez kilka lat zastępca Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, sekretarz międzynarodowych konkursów architektonicznych (min. Nowy Teatr, Sinfonia Varsovia, Rotunda-Changing the Face).
Paweł Jaworski - urbanista i filozof związany z Fundacją Napraw Sobie Miasto, Towarzystwem Urbanistów Polskich i kolektywem MIASTOPROJEKT. Współpracownik czasopisma „Autoportret”, wydawanego przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, oraz zespołu Medialab Katowice.
Bartosz Dankiewicz - architekt krajobrazu, absolwent SGGW. Twórca "Polskiej Zielonej Ściany" i licznych patentów naukowych. Lider grantów NCBR, w tym Biostrategu. Właściciel Pracowni  Iq Garden.
Warsztaty skierowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów kierunków architektonicznych, zapraszamy jednak również studentów i absolwentów innych nauk zajmujących się przestrzenią miejską, naukami społecznymi.
 
W ramach warsztatów powstanie publikacja podsumowująca tygodniową pracę uczestników.
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy do 18 września pod adresem warsztaty@sarp.warszawa.pl
W zgłoszeniu prosimy o uzasadnienie chęci wzięcia udziału w warsztatach w dowolnej formie pisemnej lub graficznej.
 
Więcej informacji na temat zeszłorocznych warsztatów:
Warszawskie Warsztaty Urbanistyczne 2.
28 września-4 października 2014. Pawilon SARP, ul. Foksal 2, Warszawa.
 
Warszawskie Warsztaty Urbanistyczne są współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa.
 
Przydatne linki:

  Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 1 gość.