Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Uzbrojenie terenu w przypadku wz

Uzbrojenie terenu w przypadku wz


Obrazek użytkownika e_m

By e_m - Posted on 27 Marzec 2018

Szanowni Forumowicze!

Jak postępujecie w przypadku wydawania decyzji o warunkach zabudowy w przypadku braku możliwości podłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej? Wymagacie zgłoszenia budowy studni w starostwie (kiedyś spotkałem wyrok sądu, iż zapewnienie dostępu do wody nie może być wyłącznie pozorne), czy wystarczy umieszczenie we wniosku, iż dostęp do wody we własnym zakresie - studnia? Podobnie wygląda kwestia odprowadzenia ścieków - jak postępujecie w przypadku, gdy od razu wiadomo, iż wnioskowana przydomowa oczyszczalnia ścieków nie zmieści się na działce, ze względu na jej niewielką powierzchnię?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Michał Mandziuk

Właściciel terenu ma prawo do zwykłego korzystania z wód stanowiących jego własność oraz z wody podziemnej znajdującej się w jego gruncie. Tak więc piszę w decyzji własne ujęcie wody i po temacie.
Jeśli chodzi o odprowadzanie ścieków to trzeba ostrożnie, żeby nie naruszyć przepisów ustawy o utrzymaniu czystości + stref ochrony ujęć wód jeśli takowe są. Zgodnie z ustawą jeśli nie ma możliwości przyłączenia do sieci lub jest to nieuzasadnione z różnych przyczyn to musimy dopuścić zarówno zbiornik bezodpływowy jak również POŚ.

Obrazek użytkownika bM


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 1 gość.