Jesteś tutajForums / Zmiany legislacyjne / ustawa o rewitalizacji - przepisy przejściowe?

ustawa o rewitalizacji - przepisy przejściowe?


Obrazek użytkownika kubajtus

By kubajtus - Posted on 24 Luty 2016

Proszę o informację na temat rozszerzenia przepisów przejściowych do ustawy o rewitalizacji.

Jestem jednym z wielu pechowych ludzi co czeka już na zmianę planu ok. 5 lat(od złożenia wniosku) - co ciekawe w Gminie Czernichów (woj.Śląskie) plan nie był zmieniany od 2002 roku co wg mnie jest ewenementem w skali kraju, nie mówiąc o stosunku naszego wójta do tego.
Było to z jego strony zaniedbanie i lekceważenie wcześniejszych uwag mieszkańców - zresztą nie wiem czy do naszego wójta cokolwiek dochodzi patrząc na jego codzienną "formę" oraz wybitną niegospodarność (budowa nowej gminy po wcześniejszym gruntownym remoncie starej gminy).
To tyle z moich uwag i żalów.

PROSZĘ TYLKO O INFORMACJĘ CZY JEST JAKAŚ SZANSA ŻEBY WESZŁY PRZEPISY PRZEJŚCIOWE POZWALAJĄCE MIESZKAŃCOM NA DOCZEKANIE SIĘ FINAŁU UCHWALENIA PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY.

z góry dziękuję i życzę miłego dnia

Obrazek użytkownika jarob

Sytuacja nie jest odosobniona, jeżeli grunty przewidziane pod zabudowę w obowiązującym planie nie zostały w większym stopniu "skonsumowane" to nie ma logicznego i finansowego uzasadnienia do jego zmiany, chyba, że "niekompatybilność" z nowymi przepisami. Żadnych przepisów przejściowych też bym się nie spodziewał. To władze podejmują decyzje o zmianie planu, a tu jak rozumiem z treści nawet zmiana planu nie została zainicjowana. Inną kwestią jest sama procedura, która przy niestabilności prawa w kraju nad Wisłą może być równie długa.

Obrazek użytkownika kubajtus

witam,
dzięki za odpowiedź.
Gmina jest już w końcowym etapie uchwalania planu - tzn. po wyłożeniu, uwagach itd. - z uzyskanych informacji dowiedziałem się że wystarczy tylko uchwała rady gminy.

pozdrawiamNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 3 gości.