Jesteś tutajUstawa krajobrazowa przyjęta. Ratusz zapowiada czyszczenie Lublina z reklam

Ustawa krajobrazowa przyjęta. Ratusz zapowiada czyszczenie Lublina z reklam


5
Average: 5 (1 vote)
Your rating: None
Źródło: 
http://www.dziennikwschodni.pl
Wielkie czyszczenie krajobrazu ze szpetnych reklam ma ułatwić samorządom nowa ustawa, która właśnie została przyjęta przez Sejm. Lubelski Ratusz już zapowiada, że za takie porządki się weźmie. – To przyda się szczególnie w śródmieściu – mówią urzędnicy.
Nowe prawo jest już uchwalone, ustawa krajobrazowa musi jeszcze zostać podpisana przez prezydenta, ale samo jej wejście w życie jeszcze nie rozwiąże problemu. Piłka znajdzie się po stronie samorządowców, którzy dostaną prawo do ustalenia zasad, według których mogą być umieszczane m.in. billboardy, obiekty małej architektury czy też ogrodzenia.
Taka uchwała mogłaby regulować nie tylko wielkość obiektów, ale też rodzaj i jakość materiałów, z których mogą być wykonane. Zasady nie muszą być jednakowe w całym mieście, w pewnych obszarach możliwe byłoby wręcz wprowadzenie zakazu stawiania reklam.
Istotne jest to, że prawo dotyczyłoby nie tylko tego, co powstanie w przyszłości. Właściciele nieruchomości byliby zobowiązani do dostosowania się do wprowadzonych ograniczeń w ustalonym przez radnych czasie. 


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 2 gości.