Jesteś tutajForums / Oprogramowanie / Szkolenia z AutoCAD i certyfikat

Szkolenia z AutoCAD i certyfikat


Obrazek użytkownika acwikiel

By acwikiel - Posted on 04 Lipiec 2015

Za pewne są na tym forum osoby, które korzystały z tego typu szkoleń i posiadają już certyfikat. Czy w waszym odczuciu było warto się o niego ubiegać? A jak oceniacie same szkolenia, czy nauczyły was czegoś szczególnie cennego?

 

Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

 Ja osobiście nie spotkałem się, żeby ktoś wymagał certifikatów, za to spotkałem osoby, które miały certyfikat i praktycznie zerową znajomość oprogramowania:) Powód jest taki, że certyfikat dostaje każdy po odbytym kursie.. odbycie kursu nie oznacza jednak, ze ktos coś potrafi.

Jeśli chodzi o samą styczność z kursami to ja byłe raz jedyny na kursie zaawansowanym - po 30 min kursu wyszedłem z niego i kazałem sobie oddać pieniądze, bo po pierwsze sam poziom kursu nie był specjalnie odkrywczy, a po drugie osoby część osób w nim uczestnicząca nie znała podstaw autocada i prowadzący marnował czas na odpowiadanie na pytania, które na kursie zaawansowanym w ogóle nie powinny padać. 

Inaczej wyglada sytuacja jak zaczynasz od podstaw, wówczas pewnie szybsze efekty uzyskasz idąc na kurs, choć jak zawsze praktyka czyni mistrza. 

Problem tych kursów jest też taki, że niewiele z nich jest dedykowanych do konkretnego zapotrzebowania - inne zapotrzebowanie ma urbanista, a inne architekt. 

Reasumując - bardziej liczy się to co potrafisz niż to że masz certyfikat, bo weryfikacja umejetności przychodzi bardzo szybko. 

Ja się autocada nauczyłem z bibli Pikonia. Przerobiłem od dechy do dechy. Efekt może nie był natychmiastowy, ale nauczył myslenia, bo nie dawał gotowych rozwiązań wielu problemów, które często się napotyka. 

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.infoNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 2 gości.