Jesteś tutajForums / Pomoc dla inwestora / Szerokość elewacji frontowej

Szerokość elewacji frontowej


Obrazek użytkownika jajacek

By jajacek - Posted on 29 Sierpień 2015

Jak mam interpretować szerokość elewacji frontowej w decyzji o WZ?
W moim przypadku buduję nowy budynek za budynkiem istniejącym (przylegający do niego) i nie będzie on w ogóle widoczny od frontu działki zza budynku istniejącego. Czy wpisana w decyzji szerokość elewacji frontowej dotyczy tylko widocznej części elewacji? Np. w przypadku, gdybym wysunął nowo budowany budynek poza obrys budynku istniejącego, tak, by był widoczny od strony frontu działki?
Oczywiście wiem, że front działki jest od strony głównego wjazdu na teren działki.

Wprawdzie budowany budynek będzie widoczny z innego strony z drogi wewnętrznej (ogólnodostępna droga będąca własnością gminy, ale nie będąca droga publiczną), ale z tamtej strony nie ma wjazdu.

Obrazek użytkownika lodzman

Szerokość elewacji frontowej w przypadku budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego dotyczy długości elewacji widocznej od strony głównego wjazdu na działkę. Nie jest ważne czy nowy budynek będzie zakrywany czy też nie. Liczy się projektowany wymiar. Inaczej w przypadku rozbudowy istn. budynku. Wtedy szerokość elewacji frontowej powinno się mierzyć łącznie z istn. budynkiem. Należy rownież uważnie spojrzeć na sposób zapisów w tym zakresie w decyzji WZ.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 0 gości.