Jesteś tutajForums / GIS / studia podyplomowe/kursy dot. tematyki GIS

studia podyplomowe/kursy dot. tematyki GIS


Obrazek użytkownika justyna_en

By justyna_en - Posted on 08 maj 2016

Witam, możecie polecić jakieś studia podyplomowe lub kursy dot. tematyki GIS? Jeżeli macie jakiś rady na co mam zwrócić uwagę przy wyborze to piszcie. Jeśli macie też opinie o studiach podyplomowych na AGH - Systemy informacji geograficznej to podzielcie się, proszę.

Tagi
Obrazek użytkownika Damian K

Kiedyś jak byłem "żywo" zainteresowany tymi studiami podyplomowymi w ich programie brakowało, moim zdaniem, dużej ilości zajęć z Qgis i Arcgis - teraz nie wiem jak jest ;). To był niewątpliwy minus, ale z drugiej strony wydawała mi się ta "podyplomówka" bardziej przystępna niż oferowana na UJ - tam są jakieś studia "na odległość"

Na twoim miejscu rozważyłbym na poważnie studia z jakiegoś języka programowania związanego z bazami danych itp. ponieważ jest to wiedza bardziej pożądana na rynku pracy niż czysta znajomość GIS. Ponadto łatwiej jest się nauczyć obsługi Qgis/Arcgis samemu niż programowania.

Jeśli chodzi jednak o specyficzne wykorzystanie GIS-u np. w planowaniu przestrzennym, to ESRI organizuje regularnie kursy z Arc-a. Jednym z nich jest właśnie dedykowane szkolenie dla urbanistów (trwa 3 dni). Ja na nim byłem i przyznam, że przerabiając materiały z "chomika" w efekcie uzyskuje się prawie taką samą wiedze jak po szkoleniu. Różnica jest taka, że wiedzy jest ciut więcej, masz papier potwierdzający w jakiś sposób twoje kompetencje, ale masz też mniej pieniędzy w portfelu (w wakacje są zniżki 50% dla studentów, ale to i tak wymaga zarezerwowania znaczących środków finansowych)

ps. na chomiku jest sporo materiału z cyklu "kliknij lewym przyciskiem myszy na ikonkę globusa, która znajduje się ...", który dotyczy m.in. ArcGis - można się z tego naprawdę dużo nauczyć.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 4 gości.