Jesteś tutajRozpoczęcie procesu konsultacji projektów PZRP

Rozpoczęcie procesu konsultacji projektów PZRP


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
http://www.powodz.gov.pl/pl/aktualnosci/24
Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej informuje, że zgodnie z zapisami Dyrektywy Powodziowej oraz ustawy Prawo wodne, rozpoczął się proces konsultacji projektów Planów Zarządzania Ryzykiem Powodziowym. Sześciomiesięczne konsultacje rozpoczęte 22 grudnia 2014 r. zakończą się w dniu 22 czerwca 2015 r.
„Udział społeczny w podejmowaniu decyzji dotyczących przygotowania i ochrony jest niezbędny, tak dla poprawy jakości wdrożenia decyzji, jak i dlatego, by dać społecznościom możliwość wyrażenia swoich obaw i umożliwić władzom uwzględnienie ich. Wszystkie działania związane z informowaniem i poprawą świadomości są najbardziej skuteczne, kiedy uwzględniają udział na wszystkich poziomach: od poziomu lokalnego, poprzez regionalny aż do krajowego, czy międzynarodowego.”(Best Practices on Flood Prevention, Protection and Mitigation, Water Directors meeting, Ateny, 2003).
Plany zarządzania ryzykiem powodziowym zostały opublikowane na stronie www.powodz.gov.pl
w zakładce www.powodz.gov.pl/pl/plans_search Zapraszamy do zapoznania się z nimi i zgłaszania uwag na temat projektów za pomocą elektronicznej ankiety zamieszczonej na stronie www.powodz.gov.pl . Opinie mogą Państwo wyrażać również dzięki wypełnieniu papierowych ankiet dostępnych w siedzibie Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej i wszystkich Regionalnych Zarządach Gospodarki Wodnej. Adresy instytucji znajdą Państwo na stronie www.powodz.gov.pl w zakładce kontakt.
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w proces konsultacji społecznych planów.

 Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 0 gości.