Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Rozpatrywanie uwag złożonych do SUiKZP w kilku wyłożeniach.

Rozpatrywanie uwag złożonych do SUiKZP w kilku wyłożeniach.


Obrazek użytkownika Karolek

By Karolek - Posted on 25 Luty 2016

Zwracam się do Was z problemem w rozpatrywaniu przez wójta uwag złożonych do SUiKZP w trakcie kilku wyłożeń.

Mam taką sytuację, że ktoś do I wyłożenia złożył uwagę, która nie została uwzględniona. W trakcie II wyłożenia nie złożono w przedmiotowej sprawie uwag, ale w związku z różnymi sytuacjami np. zmiany w prawie, uzupełniania zabudowy, czy też zmiany koncepcji gminy uwaga na III "staje się uwzględniona". Czy w tabeli do przegłosowania uwaga ta ma być "uwzględniona" czy "nieuwzględniona"? Jak w takiej sytuacji radni muszą głosować?

Inna sytuacja gdy w czasie I wyłożenia uwaga była nieuwzględniona, a podczas II wyłożenia znów złożył taka samą uwagę i wójt postanowi ją uwzględnić. Czy radni powinni głosować nad uwagą z I wyłożenia nad przyjęciem, bądź też odrzuceniem skoro ostatecznie jest ona uwzględniona, ale po I wyłożeniu była nieuwzględniona?

Obrazek użytkownika s_b

Ja nie widzę żadnego tutaj problemu .... należy zastosować wprost odpowiedni przepis, mówiący o tym, co wójt przedkłada radzie gminy do uchwalenia i nic nie wymyślać.

Obrazek użytkownika jarob

Za orzecznictwem liczy się efekt finalny. Czyli co do zasady przekazuje się radzie uwagi nie uwzględnione. Nie ma prawnego uzasadnienia rozpatrywania czegoś co raz zostało rozstrzygnięte pozytywnie nawet z przypadku. Rozstrzygnięcie wójta/burmistrza winno zostać w pierwszym przypadku skorygowane o pozytywne przyjęto uwagę a ta nie powinna być procedowana na radzie. W drugim przypadku jeżeli uwaga co do treści się nie zmieniła a została za drugim razem uwzględniona to co do zasady nie ma co przedkładać jej radzie pod osąd bo ta i tak innego wydać nie może niż Wójt.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 1 gość.