Jesteś tutajPrawem uderzą w reklamę? Senat chce "wstawić zęby" ustawie

Prawem uderzą w reklamę? Senat chce "wstawić zęby" ustawie


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.tvn24.pl

 

Radykalne podwyższenie kar za nielegalne umieszczanie reklam, wprowadzenie karania administracyjnego obok sądowego, możliwość likwidacji legalnych reklam za odszkodowaniem - to niektóre poprawki, które senatorzy chcą wnieść do ustawy krajobrazowej.

W środę na połączonym posiedzeniu senackich komisji: kultury i środków przekazu, gospodarki narodowej, samorządu terytorialnego i administracji państwowej oraz środowiska zasiadający w nich senatorowie wysłuchali opinii do przyjętej przez Sejm w marcu ustawy krajobrazowej. Swoje propozycje poprawek w ramach uwag obywatelskich senatorom przedstawili m.in.: miasto, Stowarzyszenie Miasto Moje A w Nim oraz firma Citiboard Media. Uwagi miało też biuro legislacyjne Senatu.

Senatorowie podczas dyskusji deklarowali, że podejmą się wprowadzenia do ustawy większości zaproponowanych przez konsultantów poprawek. Sami też zgłaszali potrzebę wprowadzenia zmiany w głosowanej już przez Sejm ustawie.

Czytaj dalej: tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,prawem-uderza-w-reklame-senat-chce-wstawic-zeby-ustawie,164099.htmlNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 0 gości.