Jesteś tutajForums / Pomoc dla inwestora / Planowany korytarz przewietrzający na mojej działce może mi utrudnić możliwość zabudowy

Planowany korytarz przewietrzający na mojej działce może mi utrudnić możliwość zabudowy


Obrazek użytkownika kobieta

By kobieta - Posted on 17 maj 2015

Witam.
W chwili obecnej trwają prace nad nowym planem zagospodarowania (studium było wyłożone w zeszłym roku)-stary plan nadal obowiązuje(ponoć jeszcze przez ok rok może dłużej zanim zostanie uchwalony nowy).
Interesuję się postępem prac nad planem i gdy ostatnio byłam w gminie i widziałam mapy to ku mojemu maksymalnemu zdziwieniu zobaczyłam,że projektanci przez moją działkę poprowadzili pas szerokości ok 20 m (działka ma kształt prostokąta -pas przechodzi przez całą jej szerokość i zajmuje ok 3/4 jej długości).
Przez sąsiednie działki również ciągnie się ten pas-pas ma być tzw.korytarzem przewietrzającym i na nim będzie zakaz budowy (ograniczają jego zasięg linie nieprzekraczalnej zabudowy)-działka jest duża,a pas ten właściwie mi ją pozbawia możliwości zabudowy i zostaje taki cypel po jednej jej str, na którym jakąś chatkę mogłabym na upartego wybudować.W tej chwili z różnych względów nie mogę podjąć się budowy -muszę z tym poczekać. Boję się ,że zanim zdążę coś zrobić to plan zostanie uchwalony i to z takim korytarzem czyli zostanę z tym, co sobie ktoś wymyślił na mojej działce .
Czy można robić coś takiego -gdy w obecnym planie mam tereny pod zabudowę jednorodzinną i w planowanym to się nie zmienia? Ja wiem ,że są to dopiero projekty planistów,ale jestem zszokowana taką sytuacją.
Nie wiem co mam zrobić-czy już pisać swoje sprzeciwy czy czekać na kolejną komisję nad planem (bo jedna już była)? Jakie mam podstawy by walczyć z wyznaczeniem tego pasa- niszczy mi to możliwości inwestycji takiej jaką bym kiedyś chciała.Działka jest niezabudowana, z sąsiednią również niezabudowaną przez którą idzie dalsza część pasa miała być sprzedana razem,ale w obecnej syt ,gdzie gmina już na jednej z działek prawie pozbawiła mnie możliwości zabudowy (będzie zabór pasa terenu pod drogę gminną) ww działka była alternatywą do budowania się.

pozdrawiam i proszę o rady.

Obrazek użytkownika e_m

Projektanci i gmina mają prawo zaprojektować "pas przewietrzający" na terenie Pani działki (oczywiście jeżeli jest to dopuszczone w studium). Nie muszą zwracać przy pracach projektowych uwagi na stary plan, jednak muszą się liczyć z odszkodowaniem jakie gmina będzie musiała zapłacić za takie ustalenia dla Pani terenu. Jeżeli chodzi o możliwości odwoławcze to jednym z etapów postępowania jest wyłożenie planu do wglądu ludności - ogłoszenie będzie w gazecie, na bipie i zapewne na tablicy ogłoszeń. W ogłoszeniu będzie też wyznaczony termin do kiedy można zgłosić swoje uwagi do planu oraz termin w którym będzie tzw. spotkanie z ludnością - czyli spotkanie projektantów z ludźmi chcącymi się zapoznać z planem.

Obrazek użytkownika Dzidek

Proszę się również zapoznać z art. 36 i 37 ustawy o pizp.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 0 gości.