Jesteś tutajForums / Pomoc dla inwestora / odmowa przeniesienia decyzji WZ na nowego Inwestora

odmowa przeniesienia decyzji WZ na nowego Inwestora


Obrazek użytkownika skrox

By skrox - Posted on 21 Listopad 2017

wydana byla decyzja WZ na 3 domy mieszkalne /2007r./
w 2014 po dokonaniu podzialu nieruchomosci pan X nabyl jedna dzialke i przeniosl wydane warunki na siebie.
w 2015 roku otrzymal pozwolenie na 1 z 3 budynkow mieszkalnych i go wybudowal.
w 2017 roku zlozony zostal kolejny wniosek o przeniesienie tej decyzji wz z 2007r. tym razem z Pana X na Pana X i jego kolege Pana Y ktory nabyl kolejna dzialke.
Organ wydal decyzje odmawiajaca przeniesienia argumentujac swoje stanowisko faktem iz po wydaniu pozwolenia na budowe decyzja zostala sknsumowana i nie ma jej w obrocie prawnym w zwiazku z tym nie ma mozliwosci jej przeniesienia. Dodatkowo skoro jeden z trzech domow nuz stoi to nowy wlasciciel decyzji nie jest w stanie przyjac wszystkich warunkow w niej zawartych - kolejny powod do odmowy. Art 65 ust 1 mowi ze jezeli ktos inny otrzymal pozwolenie na budowe to decyzja sie wygasza. Co Wy na to?

Obrazek użytkownika Michał Mandziuk

Decyzja nie została w pełni skonsumowana - stoi jeden z trzech budynków mieszkalnych. Co do drugiego argumentu to ciekawe - faktycznie prawo nie przewiduje przenoszenia dwz w części. U mnie w urzędzie nie robiliśmy z tym jednak problemu, bo skoro ktoś dostał dwz na budowę np. 5 domów na działce x - to już wtedy wójt miał świadomość, że z podziałem lub bez - tam powstanie 5 domów. Myślę że zastosowania ma stara zasada - prawo jest jedno, co urząd to inna interpretacja...
Pytanie czy istnieją przeciwności aby nowi właściciele działek wystąpili o nową dwz dla siebie? jeśli nie ma przeciwności, to nie warto walczyć z urzędem.

Swoją drogą ciekawe co by powiedziało SKO przy odwołaniu.

Obrazek użytkownika skrox

Brak jest mozliwosci uzyskania nowej decyzji WZ gdyz po zmianach w 2013 ustawy ochronie gruntow rolnych i lesnych i wysokiej klasie gruntow /brak drogi publicznej/ jest pozamiatane.

Obrazek użytkownika skrox

SKO uchyliło odmowną decyzję o przeniesieniu i do tego od razu w swoim rozpoznaniu przeniosło decyzję na X i Y :)Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 1 gość.