Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Obiekty handlowe o powierzchni powyżej 2000 m2

Obiekty handlowe o powierzchni powyżej 2000 m2


Obrazek użytkownika e_m

By e_m - Posted on 24 Sierpień 2015

Zastanawiam się czy na terenie oznaczonym w studium jako "tereny obiektów handlowych o powierzchni powyżej 2000 m2" można zlokalizować obiekty handlowe o powierzchni poniżej 2000 m2. Teoretycznie sprawa jest jasna, jednak znając wyroki sądów i niektóre rozstrzygnięcia administracyjne chciałbym się dowiedzieć jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii. Spotkaliście się może z jakimiś rozstrzygnięciami sądowymi lub urzędowymi?

Obrazek użytkownika Dzidek

Temat jest wielowątkowy.
Piszesz o studium.
A co Teraz robisz?
MPZP czy WuZetkę?? - bo to ważne.

Dywagacje:
Wczytaj się dokładnie w zapisy, bo ja nie spotkałem się z zapisami ustalenia przeznaczenia terenów tylko dla obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2. Jeśli jest taki konkretny zapis i ustalenie to niestety tylko takie mogą powstać. Może się to wydać na pierwszy rzut oka dziwne ale to ma swój sens, gdyż widocznie ta gmina tak kieruje polityką przestrzenną, że widzi takie obiekty (o pow. sprzedaży pow. 2000 m2) tylko w tej części gminy. I jeśli ktoś na tym terenie wybudowałby obiekt o mniejszej powierzchni sprzedaży i tylko takimi obiektami zabuduje się ten teren, to jak przyjdzie inwestor, który będzie chciał wybudować tzw. WOH-y to nie będzie miał na to miejsca.
W praktyce spotkałem taki zapis, że ustala się tereny usługowe z dopuszczeniem obiektów handlowych o pow. sprzedaży pow. 2000 m2 i na takim terenie można lokalizować obiekty o mniejszej powierzchni sprzedaży.
Pozdrawiam GrzegorzNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 1 gość.