Jesteś tutajNowa wersja Kodeksu urbanistyczno – budowlanego gotowa do końca lipca

Nowa wersja Kodeksu urbanistyczno – budowlanego gotowa do końca lipca


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
Filip Sokołowski, Urbanistyka.Info
Podczas połączonego posiedzenia komisji sejmowych: Komisji Infrastruktury oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, które odbyło się 5 lipca br., wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski zapowiedział zakończenie prac nad nową wersją Kodeksu urbanistyczno – budowlanego do końca lipca br. Zakończenie prac rządowych nad projektem planuje się natomiast na grudzień 2017r., tak by z początkiem 2018r. Kodeks mógł zostać skierowany pod obrady Sejmu.
 
Przedstawienie pierwszej wersji Kodeksu miało miejsce 30 września 2016r. Od października 2016r. do lutego 2017r. prowadzono konsultacje publiczne Kodeksu. W toku tych konsultacji wpłynęło do pierwszej wersji projektu mnóstwo uwag. Nie wiadomo jeszcze jak ich rozpatrzenie wpłynęło na kształt nowego projektu. Wiadomo natomiast, że nowa redakcja kodeksu jest m.in. odpowiedzią na raport Najwyższej Izby Kontroli. Kodeks realizuje wnioski raportu NIK, omawianego podczas posiedzenia komisji w dniu 8 czerwca 2017r., mające na celu wskazanie kierunków zmian regulacji z zakresu planowania przestrzennego.
 
Na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa opublikowana została prezentacja z tego posiedzenia. Niestety zarówno z tej prezentacji jak i z notatki zaprezentowanej na ministerialnej stronie nie dowiemy się właściwie nic więcej niż to co do tej pory wiadomo. Poza bardziej sprecyzowanymi datami przyszłych prac nad Kodeksem poruszono również kwestię powrotu uprawnień zawodowych urbanistów, które będą nadawane w wyniku postępowania kwalifikacyjnego przeprowadzonego przez ministra właściwego do spraw budownictwa, lokalnego planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.  
 


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 0 gości.