Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / minimalna odległość budynku od lini rozgraniczajacej

minimalna odległość budynku od lini rozgraniczajacej


Obrazek użytkownika Tomasz 1986

By Tomasz 1986 - Posted on 06 Luty 2016

Witam serdecznie
Jestem posiadaczem dzialki budowlanej na wsi (na ktorej ma powstac moj domek) poniewaz dzialka jest dluga a waska,juz mialem male klopoty i trzeba bylo rysunek poprawiac,ale zmiezajmy do sedna.
Z przodu mojej dzialki jest droga sfaltowa-front budynku mam 10m od owej drogi,a prostopadle do drugiej sciany przebiega ,,droga wewnetrzna'' jest to typowo polny dukt porosniety trawa poniewaz sluzy on tylko i wylacznie rolnikom jako dojazd do pol uprawnych.Dzialka jest na tyle waska ze prostopadle do drogi asfaltowej po obu stronach budynku zostawilismy po 4metry odleglosci od granicy dzialki i jest wszystko na styk. Spedzilem 11miesiecy czekajac za zezwoleniem na zabudowe po czym okazalo sie ze przesunieto projekt mojego budynku o 1metr w strone sasiada (rownolegla sciana od strony drogi wewnetrznej) co daje mi 3metry do granicy-tym samym nie moge miec okien od strony sasiada.Zas z drugiej strony drogi wewnetrznej(powodu zamieszania) mieszka kolejny sasiad ktory ma 6metrow do owej drogi wewnetrznej.Znalazlem taki artykul ,,Linia zabudowy

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego znajdziemy też linię zabudowy. Może to być linia obowiązująca, taka, przy której musi stanąć dom, albo linia nieprzekraczalna – taka, przed którą nie może wyjść zabudowa.

Przeważnie minimalna odległość budynku od linii rozgraniczającej wynosi 5 m. Niekiedy linię zabudowy może wyznaczać front domu sąsiada – jeśli stoi w większej niż minimalna odległości od linii rozgraniczającej.''

Moje pytanie brzmi- jeli sasiad ma wieksza odleglosc niz 6metrow od drogi wewnetrznej,to potrzebuje jego zgode zeby wyznaczyc linie rozgraniczajaca od jego sciany domu?Wtedy o ten jeden metr droga by uciekla w jego strone i ja bym tez mogl sie pobudowac bez problemu.

posumowujac chodzi mi o to zebym nie musial sie dosuwac do tego sasiada na odleglosc 3metrow i czy mozna cos z tym zrobic?..W koncu to tylko droga dla ciagnikow ktore jezdza nia tylko w zniwa.

Obrazek użytkownika jakubgodlewski

z jakiego względu nagle przesunięto o metr w stronę sąsiada usytuowanie budynku? łatwiej byłoby rozszyfrować ten wywód, gdybyś poparł go jakimś rysunkiem, rzutem zagospodarowania albo wyrysem z planu ;)

Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

 Masz tam miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego czy warunki zabudowy?

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.infoNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 1 gość.