Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Materiały geodezyjne do suikzp i mpzp

Materiały geodezyjne do suikzp i mpzp


Obrazek użytkownika adam

By adam - Posted on 18 Sierpień 2017

Jak wygląda u Was sprawa z pozyskiwaniem materiałów geodezyjnych do opracowań planistycznych? Nie mówię oczywiście o sytuacji z ustawy, że "wójt (...) przygotowuje materiały geodezyjne (...)". Prawo prawem, ale gminy i tak robią po swojemu.
Mam do zrobienia studium, mapę topograficzną w GeoTiff gmina dostanie oczywiście za free z województwa, tu nie ma dyskusji. Chciałbym jednak mieć też aktualną bazę działek na gminę w szejpach. Starostwo oczywiście nie chce gminie udostępnić za darmo, gmina z kolei nie chce się szarpać ze starostwem i nie wystąpią z żadnym formalnym wnioskiem. Postanowiłem więc sam poprosić o te dane... w trybie dostępu do informacji publicznej. Odpowiedź oczywiście przyszła dziś, że dadzą, ale jak wypełnię formularz i zapłacę.
I tu moje pytanie: czy ktoś z Was ma jakąś metodę (orzecznictwo, materiały, cokolwiek), aby projektant jako osoba prywatna otrzymał z powiatu szejpy z granicami działek (lub inną treścią) za darmo? Oczywiście wiem, że (przynajmniej w warmińsko-mazurskim) powiaty stawiają opór i każą sobie płacić, ale może ktoś już przećwiczył jakiś powiat i mu się udało?
Ja jak dotąd ćwiczyłem i mi się udawało, ale jako gmina. Teraz chciałbym to dostać jako osoba prywatna. Moje rozumowanie jest takie: skoro nie proszę o urzędową kopię mapy zasadniczej (ewidencyjnej), ale tylko o jej wybrane treści to nie obowiązują mnie opłaty jak za mapy, bo przecież produktem, który otrzymam, nie będzie mapa z zasobu z licencją, ale zwykły szejp, którego i tak nie mogę formalnie użyć, a jedynie do własnych celów.
Jakieś pomysły?Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 1 gość.