Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Konwersja pliku DWG/DXF na graficzny (np. JPG)

Konwersja pliku DWG/DXF na graficzny (np. JPG)


Obrazek użytkownika Łukasz Grzesiak

By Łukasz Grzesiak - Posted on 10 Grudzień 2009

Witam!

Mam pytanie jak w tytule. Utworzenie popularnego PDF czy szeregu innych plików z równie popularnego formatu DWG/DXF to żaden problem. Jak jednak uzyskać równie dobrej jakości co np. PDF plik graficzny trzymający skalę BMP/JPG/TIFF itp.?

Powiem szczerze, że do tej pory chcąc uzyskać grafikę dobrej jakości najpierw zawartość DWG drukowałem, by go następnie zeskanować. Ale może jest jakiś banalny sposób, na który nie wpadłem? czy ktoś ma jakiś pomysł?

Oczywiście CAD zawiera standardowo "drukarkę" DWG to JPG, ale jakość jest żenująca i w żadnym razie nie może się równać choćby ze skanem.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Monika Kozanecka

Witaj,

zła jakość ze standardowej drukarki do JPG wynika z małej rozdzielczości. Spróbuj ustawić jak największą rozdzielczość (rys. A4 ustaw nawet do A0)

Jeśli to nie pomaga, to otwórz PDF w Photoshopie, a  stamtąd już prosta droga do uzyskania dobrej jakości TIFFa. Nie polecam JPGów, ponieważ zawsze gubią trochę kolor przy wydruku.

pozdrawiam

m.s.

 

Urbanistyka , komunikacja

Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

PDF creator robi również jpg - wystarczy wybrać przy zapisie ten format - ja nie narzekam na jakość w każdym bądź razie.

Pozdrawiam

F.

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.info

Obrazek użytkownika Rafał Łucki

Polecam stosunkowo tani program komercyjny do konwersji plików. Jakość jpeg rewelacyjna. Ponadto bardzo łatwo konwertuje do innych formatów (tiff, pdf itp.) Można ściągnąć demo i wypróbować. Link http://www.print-driver.com/order/
Instaluje się jako wirtualna drukarka. Bardzo prosta obsługa.
Pozdrawiam,

Obrazek użytkownika Tomasz Wojciechowski

Hej!

Polecam prosty i darmowy program do konwersji plików o nazwie XnView. Pozwala na tworzenie najróżniejszych formatów plików do innych formatów (cała masa dostępnych rozszerzeń). Porgramik wymaga trochę cierpliwości (bywa, że troche czasu trwa wczytywanie pliku do przetworzenia) ale jakość jest całkiem ok. Jest również możliwość ustawiania ostrości i innych składowych.

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Łukasz Grzesiak

... jak widać nigdy nie przestajemy się uczyć...

Muszę przesiąść się na PDF Creator'a... :), nie wiedziałem, że ma funkcje konwersji a pliki graficzne.

Pozdrawiam
ŁukaszNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 0 gości.