Jesteś tutaj Komisja ds. Kodeksu budowlanego: wkrótce pierwsze spotkanie z nowym szefem

Komisja ds. Kodeksu budowlanego: wkrótce pierwsze spotkanie z nowym szefem


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
http://www.budownictwo.abc.com.pl/

Prof. Marek Wierzbowski, niedawno mianowany na nowego szefa Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego (KKPB) powiedział, że po raz pierwszy spotka się z komisją 17 grudnia. Na tym spotkaniu ustalony zostanie harmonogram dalszych prac komisji.

 
Prof. Wierzbowski został szefem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego (KKPB) pod koniec listopada. Zastąpił na tym stanowisku prof. Zbigniewa Niewiadomskiego, który podał się do dymisji, nie podając powodów swojej decyzji.
 
Wierzbowski zapytany przez PAP, jak będą wyglądać dalsze prace komisji pod jego przewodnictwem, powiedział, że na wyznaczonym przez niego 17 grudnia pierwszym spotkaniu z komisją, które ma mieć charakter "roboczy" zostanie m.in. ustalony harmonogram dalszych prac KKPB.
 
Harmonogram ten jest istotny, by dotrzymać terminu prac nad tym projektem nakreślonego przez premier Ewę Kopacz w jej expose z początku października. W swoim wystąpieniu premier przedstawiła Kodeks budowlany jako sztandarowy projekt rządu i zapowiedziała, że jego założenia zostaną przedstawione Radzie Ministrów już w pierwszym kwartale 2015 r. Już po dymisji Niewiadomskiego Piotr Popa, rzecznik resortu infrastruktury, przy którym działa KKPB, w rozmowie z PAP zapewnił, że komisja będzie kontynuować działalność zgodnie z harmonogramem.
 

www.budownictwo.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/komisja-ds-kodeksu-budowlanego-wkrotce-pierwsze-spotkanie-z-nowym-szefemNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 0 gości.