Jesteś tutajForums / Zmiany legislacyjne / kolejne nowości - specustawa mieszkaniowa

kolejne nowości - specustawa mieszkaniowa


Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

Czyąby to oznaczało, ze ustawa inwestycyjna trafi do kosza? Przecież nikt chyba nie ma wątpliwości, ze jej głównym celem o ile nie jedynym był program "mieszkanie plus".

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.info

Obrazek użytkownika adam

Czytam i oczom nie wierzę. Wysokość budynku uzależniona od liczby mieszkańców w mieście :)
To może jeszcze kolor dachu uzależniony od pojemności silnika sąsiada?

Obrazek użytkownika ptaq

projekty, studia, analizy, plany, raporty, oceny, uzgodnienia, opinie, warunki - ustawa o planowaniu przestrzennym, czy może obecnie już ustawa o p..., o przestrzeni ??? Po co to wszystko??? Ciekawe ile kasy poszło na projekt KUBu??? No ale pewnie WIELKI GNIOTY kosztują wielkie pieniądze. Zamiast długo zapowiadanego AURUM PANACEUM, dostajemy kolejną specustawę. Jak tak dalej pójdzie będą same specustawy, tylko która z nich ma być najważniejsza. Brak słów!

Obrazek użytkownika melancholiszka

Czytam zapisy i nie mogę doszukać się rozsądnego celu specustawy. Czy w naszych miastach brakuje terenów pod zabudowę mieszkaniową? Chyba nie. Dobrze byłoby robić uproszczenia, ale raczej uprościć proces planistyczny i przyjrzeć się jakości planów. Dziwi mnie, że rząd zamiast pomóc samorządom, robi coś przeciwnego. A potem będzie łatwo powiedzieć: to wina gminy, że ma chaotyczną zabudowę, to oni są odpowiedzialni za planowanie przestrzenne. Czyżby? PP to nie tylko mieszkalnictwo, ale moim zdaniem ma sens kiedy jest sporządzane kompleksowo, bo każdy element układu jest powiązany z innymi.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 6 gości.