Jesteś tutajKolejna edycja branżowej Konferencji "Dzień Urbanisty" przed nami. Ruszyły zapisy!

Kolejna edycja branżowej Konferencji "Dzień Urbanisty" przed nami. Ruszyły zapisy!


5
Average: 5 (1 vote)
Your rating: None
Źródło: 
http://tup.poznan.pl/news/195/16/XI-DZIEn-URBANISTY-W-STRONe-MIASTA-PIeKNEGO

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Miastem Poznań, Stowarzyszeniem Metropolia Poznań oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zapraszają na kolejną, XI edycję ogólnopolskiej konferencji „Dzień Urbanisty”. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi "W stronę miasta pięknego".

Celem wydarzenia jest propagowanie wiedzy i dobrych praktyk z dziedziny urbanistyki oraz planowania przestrzennego. Szczególnie miło jest nam zakomunikować, że w tym roku po raz pierwszy konferencja będzie miała poszerzony dwudniowy wymiar, a każdy dzień będzie miał odrębną tematykę.
 
Dzień I poświęcony będzie nadchodzącym zmianom legislacyjnym w zakresie planowania przestrzennego. O projektach nowych aktów prawnych szeroko opowie przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Następnie przewidziana jest dyskusja panelowa z udziałem ekspertów reprezentujących różne jednostki oraz środowiska.
 
Dzień II pozwoli przyjrzeć się dotychczasowym doświadczeniom w zakresie tworzenia uchwał krajobrazowych. Rozpoczniemy od inspiracji, aby następnie przejść do forum praktyków, którzy zaprezentują doświadczenia z różnych stron kraju. Ten dzień również zakończy się dyskusją. Mamy  nadzieję,  że  kolejne  spotkanie  w ramach  „Dnia Urbanisty”, będzie ponownie stanowiło znakomitą przestrzeń do wymiany myśli.
 
Konferencja odbędzie się w dniach 1-2 lutego 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, jako jedna z imprez towarzyszących targom „Budma 2018”. Tegoroczna edycja odbędzie się w nowym miejscu – Pawilon 15, Sala 1D (w minionych latach była to Sala Zielona w Holu Wschodnim).
 
Udział w konferencji jest darmowy po rejestracji uczestnictwa do dnia 25 stycznia 2018 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego. Tym razem konferencja będzie trwać 2 dni, dlatego prosimy o rozważną rejestrację uczestnictwa – możliwy jest udział w pierwszym lub drugim dniu, lub obu dniach wydarzenia.
 
Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie TUP: http://tup.poznan.pl/news/195/16/XI-DZIEn-URBANISTY-W-STRONe-MIASTA-PIeKNEGO


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 0 gości.