Jesteś tutajKodeks urbanistyczno-budowlany, Żuchowski: Ponad 3 tys. uwag do Kodeksu urbanistyczno-budowlanego

Kodeks urbanistyczno-budowlany, Żuchowski: Ponad 3 tys. uwag do Kodeksu urbanistyczno-budowlanego


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
http://www.portalsamorzadowy.pl
Ponad 3 tys. uwag wpłynęło już w trwającym procesie konsultacji społecznych projektu ustawy Kodeks urbanistyczno-budowlany – poinformował w Katowicach wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. Wskazał, że część rozwiązań zmierza ku dokładnemu określeniu kompetencji instytucji, w tym samorządów.
 
Jak relacjonował, uwagi dotyczą różnych kwestii: od definicyjnych, "związanych z dwoma-trzema słowami w konkretnych sformułowaniach", po analizy, "w którym systemie jakieś rozwiązania nie zafunkcjonują". "Sporo uwag jest wypracowanych, merytorycznych. Pokazują one, że ludzie przeczytali to (projektowane rozwiązania - PAP), starają się zrozumieć istotę zmian, co więcej - czują, że te zmiany są potrzebne i pokazują, że jeszcze coś warto dopisać" - ocenił Żuchowski.
 
"Będziemy starali się wszystko, co możliwe, wprowadzić, aby system mógł zafunkcjonować tak (…), że później będzie można stwierdzić: nie udało nam się rozwiązać wszystkich problemów, bo nigdy żadnym dokumentem ich nie rozwiążemy, ale rozwiązaliśmy te podstawowe w takim i takim zakresie - na tym nam bardzo zależy" - zadeklarował wiceminister.
 
W poniedziałek (7 listopada) w Katowicach odbyło się kolejne z rozpoczętej 24 października serii spotkań konsultacyjnych w terenie związanych z pracami nad Kodeksem. Cykl podsumować ma 16 grudnia konferencja w Warszawie. "Tam wskażemy, które uwagi przyjęliśmy, których uwag z takich czy innych względów nie możemy przyjąć, które jeszcze pozostaną do rozstrzygnięcia. Na dziś mamy już ponad 3 tys. uwag" - podał w poniedziałek Żuchowski. 
 
 


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 0 gości.