Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Jaki jest koszt wykonania projektu decyzji o warunkach zabudowy

Jaki jest koszt wykonania projektu decyzji o warunkach zabudowy


Obrazek użytkownika mstrejczyk

By mstrejczyk - Posted on 21 Wrzesień 2017

Dzień dobry. Jestem pracownikiem urzędu gminy. Z uwagi na planowane zmiany kadrowe w urzędzie, wykonywanie projektów decyzji wz i ulicp chcielibyśmy zlecać na zewnątrz (a w ramach pracy urzędnika pozostawić jedynie prowadzenie całej procedury). Aktualnie jesteśmy na etapie planowania budżetu i stąd moje pytanie: ile mniej więcej (średnio) może kosztować przygotowanie jednego projektu decyzji wz / ulicp? Wiemy ile mniej więcej rocznie jest wydawanych decyzji, natomiast (z uwagi, że do tej pory robił to odchodzący pracownik) nie wiemy jaki byłby przybliżony koszt wykonania takiego projektu na tzw. "wolnym rynku"?

Obrazek użytkownika lodzman

Około 250zł brutto. Słyszałem również o dużo niższych cenach. W ramach zlecenia tzw. urbanista powinien przede wszystkim wykonać porządną analizę urbanistyczną.

Obrazek użytkownika mstrejczyk

Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli mam rozumieć, że te 250 zł brutto to taka bezpieczna kwota, która spokojnie wystarczy i którą można spokojnie przyjąć do wyliczeń budżetu; czy lepiej policzyć jeszcze coś "na górkę"?

Obrazek użytkownika lodzman

Maksymalnie można przyjąć 300zł.

Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

 Wszystko zależy od tego gdzie te decyzje miałyby być wydawane i w jakiej ilości... w wielkopolsce to w niektórych gminach za 300zł robi się 5 decyzji. 

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.info

Obrazek użytkownika adam

Nie tylko w Wielkopolsce :)

Obrazek użytkownika mstrejczyk

Województwo wielkopolskie, jedna z gmin powiatu poznańskiego. A jeśli chodzi o liczbę to około 50-60 rocznie. Oczywiście nie pytam o ceny skrajne, ale o średnią cenę dobrze i uczciwie zrobionego projektu decyzji :)

Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

 Moim zdaniem cena nie powinna być niższa niż 200zł/sztuka. Ale znajdzie Pan wykonawcę i za 60zł. 

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.info

Obrazek użytkownika bM

Na Śląsku cena wynosi od 190 zł do 220 zł netto/brutto w zależności od gminy/miasta. Cena nie ma nic wspólnego z jakością. Albo się ktoś przykłada albo nie.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 1 gość.