Jesteś tutajJak upiększyć miasto? Gdańsk ma Referat Estetyzacji Miasta

Jak upiększyć miasto? Gdańsk ma Referat Estetyzacji Miasta


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
http://www.portalsamorzadowy.pl
 
Już trzy lata ma Referat Estetyzacji Miasta w Gdańsku. To dobry czas na małe podsumowanie. O tym jak Referat dba o przestrzeń miejską rozmawiamy z Michałem Szymańskim, kierownikiem Referatu Estetyzacji Miasta w gdańskim magistracie.
Na początku 2012 roku Prezydent Miasta Gdańska wydał dwa zarządzenia (nr. 103/13 i 104/13 z dnia 28 stycznia 2013r.) w sprawie określenia zasad i procedur zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz w sprawie określenia zasad lokalizacji nośników reklamy oraz informacji wizualnej w przestrzeni miejskiej. Owe zarządzenia stały się w dużej mierze podstawą do działania powołanego rok wcześniej Referatu Estetyzacji Miasta w Wydziale Urbanistyki Architektury i Ochrony Zabytków Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

To właśnie umiejscowienie Referatu Estetyzacji Miasta w strukturach jednostki odpowiedzialnej za wydawanie decyzji administracyjnych, dotyczących wyglądu i zasad funkcjonowania przestrzeni miejskiej, odróżnia gdański referat od stanowisk plastyków miejskich, czy nawet odrębnych wydziałów ds. estetyzacji w Polsce. Poza standardowymi procedurami opiniowania i uzgadniania projektów, wydawane tu też są pozwolenia na budowę i przyjmowane zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę dla obiektów wpływających bezpośrednio na jakość przestrzeni publicznej. 

Czytaj całość:

 www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/jak-upiekszyc-miasto-gdansk-ma-referat-estetyzacji-miasta,67300.htmlNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 10 gości.