Jesteś tutajForums / Pomoc dla inwestora / Działka,rolna, droga prywatna, przekształcenie aby się wybudować.

Działka,rolna, droga prywatna, przekształcenie aby się wybudować.


Obrazek użytkownika Mariusz Juskowiak

By Mariusz Juskowiak - Posted on 09 Listopad 2014

Witam,

Potrzebuję pomocy opiszę sytuację.

Od około roku jestem właścicielem działki rolnej którą uzyskałem w drodze spadu po Matce,
oczywiście poprzedzając podział całego majątku w sądzie w drodze tego podziału stałem się szczęśliwym posiadaczem pięknej 19 arowej działeczki w pięknym otoczeniu gór i lasów w bezpośrednim kontakcie z działką na której stoi mój rodzinny dom w którym po teraz mieszkam, ale chciałbym ten stan zmienić i sie wybudować na tej pieknej działce.

Problem jest taki iż nie wiem jak się zabrać za przekształcenie działki na budowlaną, byłem na gminie mówili coś o planie zagospodarowania przestrzennego, oraz o tym że gmina jest w trakcie studium, wiem że do gminy przed podjęciem działań w sprawie studium, został wniesiony wniosek o przekształcenie wtedy jeszcze nie mojej działki, terminy składania wniosków dawno się skończyły, teraz pytanie, czy ten wniosek który moi krewni złożyli jest dalej brany pod uwagę?
Pani na gminie również powiedziała mi że mogę sie nie doczekać na zmiane specyfikacji działki dlatego że droga która do niej prowadzi nie jest publiczna, (w częsci jest też moją własnościa) ale wzdłuż niej są inne domy wiec? Co stoi na przeszkodzie?
Czy istnieje inna możliwość zdobycia pozwolenia na budowę i jakie warunki trzeba spełnić? Słyszałem o jakimś wz co to takiego?
Proszę o pomoc i z góry dziękuje za podpowiedzi.

Obrazek użytkownika Kotlet

Proponuję się udać do jakiegokolwiek dobrego architekta, który sprawdzi co trzeba, gdzie trzeba i doradzi jak dalej postąpić.
Zabieranie się za tego typu skomplikowane sprawy na własną rękę to jakaś porażka.

Szklanka przegotowanej wody oraz kromka czerstwego chleba to posiłek krzepiący oraz elegancki.

Obrazek użytkownika Maja Perskiewicz

Podałeś za mało informacji. Pani urzędniczka mówi bzdury. Sprawa wymaga przeanalizowania. Również polecam kontakt z kimś kto się na tym zna i sprawę poprowadzi, ale raczej celowałabym w urbanistę.

Pozdrawiam
MajaNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 1 gość.