Jesteś tutajDZIŚ w Poznaniu o godz. 17.00 - „Projekt – miasto. Spotkanie z poznańskim architektem”

DZIŚ w Poznaniu o godz. 17.00 - „Projekt – miasto. Spotkanie z poznańskim architektem”


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
TUP Oddział Poznań
„Projekt – miasto. Spotkanie z poznańskim architektem” – kolejne spotkanie z cyklu Towarzyskie Urbanistów Pogawędki.
Architektura to nie tylko budynki, to także przestrzeń. Uprawianie zawodu architekta w takim mieście jak Poznań to nie tylko przygoda, lecz również ogromne wyzwanie i odpowiedzialność. Bo czyż nie jest wyzwaniem kreowanie przestrzeni, zachowując historycznego ducha miejsca, jednocześnie borykając się z politycznymi i społecznymi oczekiwaniami. Być może tylko w dłuższej i szerszej perspektywie można zrozumieć te wszystkie uwarunkowania. Właśnie dlatego na kolejne spotkanie z cyklu Towarzyskie Urbanistów Pogawędki zaprosiliśmy zasłużonego poznańskiego architekta, o którym Filip Springer kiedyś napisał:
„Z jednej więc strony wyróżniający się przykład architektury modernistycznej w powojennej Polsce. Z drugiej pseudohistoryczny zamek – wariacja o przeszłości, której sens rozumieją tylko najbardziej zainteresowani. W centrum tego wszystkiego jeden człowiek – Witold Milewski, świadomy dysonansu, jaki stwarza swoją osobą”
Szanowni Państwo,
Towarzystwo Urbanistów Polskich, oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu ‘Towarzyskie Urbanistów Pogawędki’, które odbędzie się w poniedziałek 13 października, o godzinie 17:00 w Cafe Misja (ul. Gołębia 1). Ideą tych spotkań jest stworzenie przestrzeni do wymiany myśli i dyskusji wokół problemów planowania przestrzennego. Gościem spotkania będzie wybitny poznański architekt, Pan Witold Milewski.
Serdecznie Zapraszamy!

  

 

 Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 1 gość.