Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / decyzja odmowna wz

decyzja odmowna wz


Obrazek użytkownika bM

By bM - Posted on 11 Sierpień 2015

Mam pytanie do Was czy jeśli wydajecie decyzję odmowną z powodu niezgodności z przepisami odrębnymi to czy robicie analize pod kątem ustalenia funkcji, parametrów, linii zabudowy etc. czy nie? Bo jeśli jest niezgodność z pkt.1 art.61 to wiadomo trzeba zrobić porządną analizę aby udowodnić, że nie ma do czego się odnieść ale jestem ciekaw jak podchodzićie do analizy jeśli jest niezgodność z pkt.5. Z góry dzięki za odpowiedź.

Obrazek użytkownika adam

Tak, robię.

Obrazek użytkownika Tymon

Tak należy zrobić, mało tego wg. sądów jezeli z 61.1 wychodzi że można inwestycję zlokalizować to należy zrobić dec. pozytywną i uzgodnić z organem a wtedy dopiero jeżeli uzgodnienie będzie odmowne napisać negat z przepisów odrębnych powolując się na zapisy w postanowieniu

Obrazek użytkownika bM

Ja dałem pozytyw właśnie bowiem 61.1 był spełniony i projekt decyzji został wysłany do WKZ przez urząd i konserwator stwierdził że najpierw powinien urząd wystąpić o wytyczne wstępne a dopiero potem przesłać do uzgodnienia finalnie wyszlo tak jak napisal kolega wkz dal odmowę i ja musiałem napisać negatyw urząd przyczepił mi się że namalowałem linię zabudowy stąd moje zapytanie na forum bo pierwszy raz dawałem odmowę z powodu niezgodności z przepisami odrębnymi

Obrazek użytkownika Tymon

No tak niektórzy konserwatorzy mają tak dogadane z gminą ze przed sporządzeniem projektu decyzji gmina występuje o wytyczne, no ale taka opinia nie jest dla gminy wiążąca i gdy konserwator zaopiniuje wniosek negatywnie to wzywamy inwestora do zmiany wniosku i zgodności z wymogami konserwatorskimi a gdy odmówi to jest zonk, ponieważ na podstawie samej opinii nie można zporządzić decyzji odmownej bo wg. Sądów decyzja odmowna nie musi już być uzgadniana i takich projektów zazwyczaj uzgadniacze nie uzgadniają:)na opinię inwestor też nie może się odwołać do ministra tylko na postanowienie. No a z tą linią zabudowy na załączniku to gdy uzgodnienie jest negatywne i zmieniasz projekt z pozytywnego na negat to zmienić powinieneś też załącznik, czyli zaznaczasz tylko teren objety wnioskiem bez wrysowanych wytycznych bo ich nie ustalasz.

Obrazek użytkownika janekB

Witam.

jestem bardzo początkującym urzędnikiem i mam problem tego typu: został złożony wniosek o wydanie WZ na zmianę sposobu użytkowania garażu, (który stanowi część budynku) na część mieszkalną. budynek stoi na działce Br Ps III a wnioskodawca nie posiada więcej niż 1 hektar i nie jest rolnikiem. W związku z tym starosta nie uzgodni mi projektu dec. w zakresie ochrony gruntów rolnych... Domyślam się, że będę musiał wydać decyzję odmowną ale nie mogę nigdzie znaleźć podobnej decyzji na wzór. Jeżeli wnioskodawca uprze się żeby zmieniać sposób użytkowania to kto będzie prowadził procedurę "odrolnienia" wnioskodawca czy gmina?

Pozdrawiam, z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 0 gości.