Jesteś tutajForums / Sprawy techniczne portalu urbanistyka.info / Co sądzisz o Portalu URBANISTYKA.INFO?

Co sądzisz o Portalu URBANISTYKA.INFO?


Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

By Filip Sokołowski - Posted on 12 Styczeń 2010

Jak w temacie? Prosimy o Wasze opinię na temat powstania Portalu i jego funkcjonowania. Jeśli macie jakieś pytania lub sugestię, to podzielcie się nimi.

Pozdrawiam w imieniu Redakcji życząc miłego korzystania z Portalu.

FS

Obrazek użytkownika wenge

Mam pytanie: mianowicie do czego służy nr ISSN i jakie możliwości stwarza nadanie go portalowi?

Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

Co to jest ISSN?

Międzynarodowy znormalizowany numer wydawnictw ciągłych (ISSN), nadawany zasobom ciągłym (czasopismom, gazetom, seriom numerowanym, rocznikom itp.), ukazującym się na różnych nośnikach, służy do jednoznacznej identyfikacji danego tytułu, wprowadzając go do światowego systemu informacji. Przynależność do systemu ISSN jest dobrowolna. Symbol ISSN nadawany od r. 1975 (w Polsce od 1977 r.); składa się z dwu czterocyfrowych części połączonych łącznikiem. Na świecie nadano ponad 1 mln numerów ISSN.

Nie nadaje się numeru ISSN czasopismom online przed ich pojawieniem się w Internecie. Numery ISSN nadaje Narodowy Ośrodek ISSN zlokalizowany  w Bibliotece Narodowej  w Warszawie.

Artykuły, które się u nas pojawiają - pojawiają się w czasopiśmie ciągłym URBANISTYKA.INFO, a nie gdzieś po prostu w internecie. Redakcja dokłada wszelkich starań by Portal rozwijać i by sprawiać, żeby był rzetelnym źródłem informacji. Nawiązujemy współpracę z licznymi instytucjami i środowiskiem naukowym, tak aby dostarczać Państwu najciekawsze treści.

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.info

Obrazek użytkownika Tomasz Gutowski

obecna formula ukladania sie postow w sposob zalezny od miejsca gdzie sie kliknie reply sprawia ze wchodzac w temat gdzie pojawila sie nowa wypowiedz trzeba przeczesywac caly wątek w poszukiwaniu swiezej daty. polecam zmienic to na klasyczny uklad liniowego forum gdzie kazda nowa wypowiedz pojawia sie na koncu.

Obrazek użytkownika Monika Kozanecka

 

Rzeczywiście sposób wyświetlania postów jest na pierwszy "rzut oka" uciążliwy. Przy szukaniu nowych postów warto skorzystać z etykiety new. Gdy w rozpoczętym temacie pojawi się nowy post wówczas przy nazwie tematu pojawia się żółta zamknięta koperta. Wchodząc w temat nie musimy szukać nowej odpowiedzi po dacie, tylko patrzymy gdzie pojawiła się czerwona etykieta new (po prawej stronie tytułu postu).
Taki układ postów daje nam możliwość odpowiadania konkretnie dla danej wypowiedzi. Porozmawiam z informatykiem i pomyślimy jak można by dopracować ta kwestię.
 
pozdrawiam
m.s.

 

Urbanistyka , komunikacja

Obrazek użytkownika Michał Leski

Dobrze by było jak by klasycznie pod logotypem "U" był link do strony głównej :)

Obrazek użytkownika tejku

to o czym Michał pisze to bardzo słuszna idea... zmieńcie to jeśli się da :)

druga sprawa to format wyświetlania dat na forum miesiąc/dzień/rok - po jakiemu to

Młody urbanista

Obrazek użytkownika florekf

Uważam, że portal ma wielki potencjał. Zwłaszcza forum, które naprawdę może stać się areną wymiany poglądów i doświadczeń. Mam nadzieję, że portal będzie się rozwijał :-)

ZTM

Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

To czy Portal stanie się "areną wymiany poglądów i doświadczeń" zależy od Was - Użytkowników. My robimy co możemy, jak widać jest stała ekipa, na którą można liczyć w dyskusjach, ale niestety jest to wciąż bardzo mały procent osób zalogowanych na portalu. Więcej odwagi, odbije się to z korzyścią dla nas wszystkich!:)

Pozdrawiam

F.

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.infoNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 2 gości.