Jesteś tutajForums / Urbanistyka na studiach / Architektura Krajobrazu,a Gospodarka Przestrzenna

Architektura Krajobrazu,a Gospodarka Przestrzenna


Obrazek użytkownika AniaG

By AniaG - Posted on 18 Styczeń 2016

Witam wszystkich!

Do tej pory tylko przeglądałam forum, teraz pragnę zapytać o poradę.

Mam bardzo duży dylemat- jakie studia II stopnia wybrać.
Aktualnie kończę studia I stopnia dziennie na kierunku Architektura Krajobrazu. Jednak przestało mi się podobać projektowanie ogródków przydomowych i nie widzę siebie w tej pracy. Dzięki zajęciom z Urbanistyki zapragnęłam pracy przy MPZP, studiach itp. I tutaj jest pytanie- czy pozostać na swoim kierunku (który ma wymaganych 90godz.zajęć z zakresu planowania przestrzennego), czy lepiej przenieś się na inny kierunek?
Całkiem dobrze znam się na informatyce (pracuje w sklepie komputerowym), skończyłam też technikum informatyczne. Myślałam, więc o pracy z oprogramowaniem takim jak CAD, czy ArcGis przez doszkalanie się samodzielne i kursy.

Teraz pytanie do starszych kolegów i koleżanek- jak stać się atrakcyjnym na rynku pracy? Czy lepiej postrzegani są absolwenci GP? Szczerze powiem, że trochę się zagubiłam i potrzebuje podpowiedzi, w jakim kierunku podążać, żeby pracować w zawodzie.

Będę wdzięczna za każdy odzew.

Obrazek użytkownika SylwiaS

Hej! Jako starsza koleżanka po GP, powiem Ci, że z pracą w urbanistyce jest ciężko (jeszcze zależy w jakim regionie). Sama poszukuję pracy w zawodzie od pół roku i stwierdzam, że większe szanse ma osoba po architekturze niż po GP. Nie interesuje Cię już architektura - na II stopień idź na GP (jeśli masz taką możliwość). Jak po studiach nie znajdziesz pracy w urbanistyce, zawsze zostanie Ci architektura :) Nie wiem tylko jak wygląda sprawa z programem - co było na studiach a co nie, ile do nadrobienia - na to też musisz zwrócić uwagę.

Kursy, szkolenia - super, zawsze trzeba się dokształcać, ale głównie liczy się doświadczenie i na to patrzy przyszły pracodawca (ale jak je zdobyć, jak nikt nie chce dać Ci szansy? Hmm...)

Podsumowując,
ciężka sprawa :D

Obrazek użytkownika AniaG

Hej;)

Niestety mój region to Lublin, więc jak szukam pracy w jednym, jak i w drugim zawodzie ciężko o oferty. Ale jak to mówią, jak nie drzwiami to oknem;) Program studiów jest zbliżony, ale oczywiście trzeba będzie niektóre przedmioty nadrobić.
Doświadczenie powoli buduje, troszkę nie w tym dziale, ale wierze że po studiach uda mi się coś w zawodzie.
Dzięki za odzew i życzę powodzenia na rynku pracy. Jeszcze znajdziemy pracę marzeń :)

Obrazek użytkownika SylwiaS

Mam (jeszcze) nadzieję :)
Dzięki i wzajemnie!

P.S. Jesteś jeszcze studentką, więc korzystaj z kursów jakie organizuje uczelnia (moja organizowała np. kurs z AutoCada). Zawsze taki kurs jest albo darmowy, albo z ogromną zniżką dla studentów. Warto skorzystać :)

Obrazek użytkownika DawidKonieczny37

Myśłę, że [url=http://xn--wiatowe-budowle-e4c.pl/]Architektura Krajobrazu[/url] to bardzo perspektywiczny kierunek. Jest na to zapotrzebowanie na rynku pracy.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 4 gości.