Jesteś tutajArchipelag Zintegrowanych Wysp

Archipelag Zintegrowanych Wysp


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
http://portretymiast.blog.polityka.pl/2016/01/17/archipelag-zintegrowanych-wysp/
ZIT to nie bohater kreskówki. To nowa forma współpracy samorządów, współfinansowana ze środków Funduszy Europejskich.Władze województw w porozumieniu z partnerstwami miast i otaczających je gmin wskazują inwestycje niezbędne do osiągnięcia konkretnych celów. Środki na ich realizację pochodzą z Regionalnych Programów Operacyjnych. To w nich organy wszystkich szesnastu samorządów wojewódzkich określają strategiczne obszary i działania, które mają wspierać rozwój regionów.
 
Aeroport
Dopiero gdy w 2011 roku zwolniły się środki po rozwiązaniu umowy, która miała dofinansować z unijnych pieniędzy budowę regionalnego lotniska pod Białymstokiem, ogłoszono przetarg na modernizację piętnastokilometrowego odcinka nieremontowanej od dobrych kilkudziesięciu lat drogi w kierunku Olsztyna, łączącej Suwałki z ościenną gminą.

Ustalając priorytety przedsięwzięć w nowym Podlaskim Programie Operacyjnym, już na etapie konsultacji „mieszkańcy Suwałk, Łomży i Bielska Podlaskiego, sugerowali, by zrezygnować z budowy portu lotniczego w Topolanach. Ich zdaniem byłaby to „inwestycja stworzona wyłącznie na potrzeby białostoczan”. Mowa o kwocie porównywalnej z tą, jaką wszystkie miasta Archipelagu wydały na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego zaledwie w ciągu jednego roku 2013 (418 milionów złotych). 

Czytaj całość: portretymiast.blog.polityka.pl/2016/01/17/archipelag-zintegrowanych-wysp/Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 1 gość.